Ana sayfa » Beylikdüzü Bölgesi » Beylikdüzü RAM
Beylikdüzü RAM

Beylikdüzü RAM

Yazı İçeriği

Beylikdüzü RAM ile özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin değerlendirilmesi, tanı ve sevk işlemleri kolaylıkla yapılır. Ayrıca kurum kendi içinde birçok birime ayrıldığı için her türlü özel eğitim alanı ile ilgili bilgi almak mümkün.

Beylikdüzü RAM ve diğer ilçelerde bulunan kurumlarda amaç özel eğitime gereksinimi bulunan bireyler ve ailelerine ücretsiz olarak hizmet verilmesidir. Bünyesinde yer alan profesyonel ekip ile kısa sürede güzel işlere imza atılmıştır.

Ram Açılımı Nedir?

RAM açılımı Rehberlik ve Araştırma Merkezi olup, özel eğitim ile rehberlik alanında güzel işlere imza atılmıştır. Engelli bireylerin değerlendirilmesi ve sonrasında rapor verilmesi işlemi de yine bu merkezlerce yapılır.

Ram Raporu Nedir, Ne Demektir?

Engelli bireylerin özel eğitim değerlendirme kurulu tarafından değerlendirilmesinin ardından verilen RAM raporudur. Bu rapor sayesinde birey ücretsiz olarak birçok eğitimden faydalanır. Kurulun vermiş olduğu rapor sayesinde bireyin destek eğitiminin yanında sosyal yaşamı içinde terapiler uygulanır. Bireyin ailesine de ücretsiz olarak rehberlik hizmeti verilir.

Özel Ram Raporu Nasıl Alınır?

Beylikdüzü RAM gibi birçok özel kurumdan rapor alabilmek için öncelikle tam teşekküllü hastanelerden engelli raporu alınması gerekir. Ardından bu kurumlarda çeşitli değerlendirmeler sonrası rapor verilir.

Ram Raporu Örneği Var mı? Raporda Hangi Bilgiler Yer Alıyor?

Ram raporu örnek olarak hiçbir yer de açık olarak bulunmuyor. Çünkü bireyin özel bilgileri yer aldığı için bu belgenin paylaşılması yasaktır. Ayrıca raporda bireyin ad ve soyadı, ebeveyn isimleri, doğum bilgileri, rapor başlangıç ve bitiş tarihi bilgileri yer alır.

Ram Raporu Sorgulama

Ram raporu sorgulamak için kolayca E-devlet üzerinden E-imzalı çocuk özel gereksinim raporları sorgulama ibaresinin aratılması yeterli olmaktadır.

Ram Raporu E Okulda Nasıl Gözükür?

E-okul üzerinden RAM raporu görülebilmektedir. Fakat sadece kaynaştırma eğitimi alıyor şeklinde bir bilgi yer alır. E-okul üzerinden sadece öğretmen ve idareciler bu içeriğe ulaşabilir.

Ram Raporu Sicile İşlenir mi?

RAM raporu bireyin özel yaşamını ilgilendirdiği için sicilinde yer alır. Ancak bu raporun bitiş süresi ile sınırlıdır. Raporun süresi dolduğu zaman birey tarafından ya da sistem üzerinde belli süre sonra silinir.

Ram Raporu Almanın Zararları Var mı?

RAM raporu bireyin hayatındaki hiçbir şey için zararlı değildir. Aksine onun için birçok yararlı eğitim ve terapiyi ücretsiz olarak alabilmesini sağlar. Beylikdüzü RAM gibi daha birçok kurum tarafından bu rapor sayesinde ücretsiz hizmet alınabilir.

Günümüzde birçok kişi RAM raporunun sorun olabileceğini düşünse de böyle bir şey söz konusu değildir.

Ram Raporu İleride Sorun Olur mu?

RAM raporu ileride sorun olur mu sorusu en fazla merak edilen sorulardan bir tanesidir. Fakat bilinmelidir ki bu rapor sadece bireyin yaşamını daha iyi hale getirecek tedavilerin ücretsiz olarak alınması için verilir. Birey ve ailesi için maddi sıkıntıya düşmeden tedavi işlemlerinin yapılabilmesini sağlar.

RAM raporu süreli olduğu için bireyin hayatından süresi dolunca kendiliğinden çıkar. Bireyin evlenmesini, askerliğini ya da sosyal yaşamındaki başka şeyleri etkilemez.

Ram Raporu ile Okul Erteleme Mümkün mü?

RAM raporu ile okul erteleme işlemi yapılabilmektedir. Burada süre çok önemli olup, çocuğun okula başlama yaşından önce başvuruların yapılması ve gereken evrakların ilgili yerlere verilmesi gerekir. Sonrasında yapılacak işlemlerin hepsi kurumlarca halledilir.

Beylikdüzü RAM ve diğer kurumlardan alınan raporların süresi doluncaya kadar her yıl çocuğun okul erteleme işlemi yapılabilmesi mümkün. Özellikle fiziksel ve zihinsel konuda henüz yeterli olmayan çocuklar için bu durum kesinlikle şart olmaktadır.