Ana sayfa » Fizyoterapi » Bilgisayarlı Fizyoterapi
Bilgisayarlı Fizyoterapi

Bilgisayarlı Fizyoterapi

Yazı İçeriği

Bilgisayarlı Fizyoterapi Sistemi Nedir?

Bilgisayarlı fizyoterapi ile kas-iskelet ve sinir sisteminde oluşan hastalık, travma ve ağrılı durumların tedavisi yapılmaktadır. Ayrıca doğuştan gelen akut ve kronik sorunların primer tedavisi ve rehabilitasyon süreçlerini gerçekleştirmektedir.

Merkezimizde genel fizik tedavi rehabilitasyon hizmetlerinin tümüne olanak bulunmaktadır. Bununla birlikte belirli alanlarda dünya standartları üzerinde bölgemizde referans kabul edilebilecek olanaklar bulunmaktadır.

Bilgisayarlı fizyoterapi ile Akademik Terapi Robotik Rehabilitasyon Merkezi tüm nörolojik hastalıkların rehabilitasyonu yapılmaktadır. Klasik yaklaşımlar ile yeni teknolojik yaklaşımların bir sentezi şeklinde en üst düzeyde tedavi imkanı sağlamaktadır.

Sporcu rehabilitasyon merkezi, tüm kas iskelet eklem problemleri tedavisi açısından birçok sporcu ve spor takımının bile ulaşmakta zorlandığı kapsamlı sportif rehababilitasyon ve rejeneratif tedavi olanaklarına sahiptir. Sporcuların yanı sıra amatör veya profesyonel sporcu olmayan hastaların da ulaşabilmesine olanak sağlar.

Ağrı tedavi merkezi, mevcut ve yeni geliştirilmiş olan ilaçlarla tedavi, fizik tedavi yanı sıra ağrı enjeksiyonları, proloterapi, PRP ve kök hücre gibi rejeneratif tedavilerinde uygulandığı bütüncül bir tedavi yaklaşımı sunar.

Sistem

Bilgisayarlı fizyoterapi sisteminde ev tabanlı fizyoterapi egzersizlerinin bilgisayarla tanınmasının birçok faydası vardır ve bilgisayarla görme topluluğu arasında büyük ilgi görmüştür. Bununla birlikte, literatürdeki çoğu yöntem, bu görevi özel bir hareket tanıma durumu olarak görür. Buna karşılık, bir fizyoterapi egzersizinin üç ana bileşenini (hareket modelleri, duruş bilgisi ve egzersiz nesnesi) farklı tanıma görevleri olarak kullanmayı ve bunları ayrı ayrı tanıma sistemine yerleştirilir. 

Her bileşenle ilgili düşük seviyeli bilgiler, makine öğrenimi yöntemleri kullanılarak toplanır. Daha sonra, bu kaynaklardan gelen bilgileri soyut bir düzeyde birleştirerek egzersiz türlerini tanımak için üretken bir Bayes ağı kullanırız, bu da daha sağlam bir sistem için alan bilgisinden yararlanır. En sonunda, Alıştırma tekrar sayılarını tahmin etmek için yeni bir son işlem adımı kullanılır. Sistemin performans değerlendirmesi, RGB (kırmızı, yeşil ve mavi) ve yaygın olarak uygulanan omuz ve diz egzersizleri için ev tabanlı egzersiz seanslarının derinlik videolarını içeren yeni bir veri seti ile yapılır.

Bilgisayarlı fizyoterapi önerilen sistem herhangi bir vücut bölümü bölümleme, gövde bölümü izleme, eklem algılama ve zamansal bölümleme yöntemleri olmadan çalışır. Sonunda, uygun egzersiz tanıma oranları ve tekrar sayılarının tahmin edilmesinde cesaret verici sonuçlar elde edilir. Önerilen sistem herhangi bir vücut bölümü bölümleme, gövde bölümü izleme, eklem algılama ve zamansal bölümleme yöntemleri olmadan çalışır. 

Sonunda, uygun egzersiz tanıma oranları ve tekrar sayılarının tahmin edilmesinde cesaret verici sonuçlar elde edilir. Önerilen sistem herhangi bir vücut bölümü bölümleme, gövde bölümü izleme, eklem algılama ve zamansal bölümleme yöntemleri olmadan çalışır. Sonunda, uygun egzersiz tanıma oranları ve tekrar sayılarının tahmin edilmesinde cesaret verici sonuçlar elde edilir.

Bilgisayarlı fizyoterapi hizmetlerimiz ile Avcılar, Esenyurt, Küçükçekmece ve Beylikdüzü ilçelerimizde oturan siz değerli ailelerimize yardımcı oluyoruz.