RAM

RAM Randevu

RAM Randevu

RAM randevu; özel eğitim ihtiyacı bulunan bireylerin yakınlarını yakından ilgilendiren konular arasındadır. RAM randevu sistemi ile özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti için destek almak isteyen kişiler için büyük kolaylık sunulmaktadır. Bilindiği üzere RAM olarak bilinen Rehberlik ve Araştırma merkezi, özel eğitim ihtiyacının giderilmesi amacıyla kurulmuş olan bir eğitim sistemi olarak tanımlanabilir.

Detaylar »
RAM Raporu

RAM Raporu

RAM raporu, özel eğitim konusunda danışmanlık ve rehberlik hizmeti almak isteyen kişilerin mutlaka edinmesi gereken, özel eğitime ihtiyaç duyulan noktayı gösteren önemli bir rapordur. RAM raporu, rehberlik ve özel eğitim kapsamında hizmet alması gereken bireylerin belirlenebilmesi için alınması gereken bir belgedir.

Detaylar »
Rehberlik araştırma merkezi (RAM)

Rehberlik Araştırma Merkezi

Rehberlik araştırma merkezi (RAM) Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin değerlendirilmesini sağlayan ve danışmanlık veren bir kurumdur. Rehberlik araştırma merkezi (RAM) engelli ve özel eğitim desteği ihtiyacı olan bireylerin değerlendirilmesini ve eğitilmesini sağlamaktadır. Rehberlik araştırma merkezi(RAM) bünyesinde özel eğitim öğretmenleri ve psikolojik danışmanlar çalışmaktadır.

Detaylar »