Özel Eğitim

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon

Özel eğitim ve rehabilitasyon çoğunluktan farklı olarak ve gerçekten özel bir eğitime ihtiyaç duyulan çocuklara verilen eğitimdir. Üstün yetenekli olan öğrencileri tespit edip yetenekli olduğu alana yönlendirmek ve bu alanda onları en üst seviyeye çıkartılır.

Detaylar »
Özel Eğitim Öğretmenliği Nedir?

Özel Eğitim Öğretmenliği Nedir?

Özel eğitim öğretmenliği nedir: Özel eğitime gitme gereksinimi bulanan öğrencilerin (otizm, down sendromlu, bedensel engelli, zihinsel engelli) eğitim veren uzman kişilere denir. Bu işi yapmak isteyenlerin yükseköğrenim kurumlarını ilgili öğretmenlik bölümlerinden mezun olmaları gerekir. Normal eğitim tekniklerinin yanı sıra bu öğretmenlerin önemi tartışılamaz.

Detaylar »
Özel Eğitim Nedir?

Özel Eğitim Nedir?

Özel eğitim nedir, özel eğitimin tanımı; “Zihinsel, fiziksel, duygusal ve sosyal anlamda kendinden beklenen davranışları gösteremeyen bireylere uzman personellerle eğitim verilmesi” şeklindedir. İlk temelleri 1971 yılında atılan bu kavramın günümüzde yeri oldukça önemlidir.

Detaylar »
Özel Eğitim Kursu

Özel Eğitim Kursu

Özel eğitim kursu, özel eğitimde neler yapılır: Alanında zihinsel engelliler için gelişim, eğitim ve bakımında profesyonel mesleki eğitim almış bakanlık tarafından onaylanan pek çok yer bulunmaktadır.

Detaylar »
Özel Eğitim Etkinlikleri

Özel Eğitim Etkinlikleri

Özel eğitim etkinlikleri bu alanda eğitime ihtiyaç duyan bireyler için çok etkili olmaktadır. Hem onlar üzerinde kalıcı öğrenmenin sağlanması hem de davranışlarına etki etmesi gözlemlenir. Özellikle eğitilebilir kişilerde bu etkinlikler çok daha yararlı olmaktadır.

Detaylar »
Özel Eğitim Rehberi

Özel Eğitim Rehberi

Özel eğitim kavramı günümüzde gelişim basamaklarında eksiklikler yaşayan bireylere sağlanan bir eğitimdir. Doğumla ya da yaşam içinde kişinin yaşadığı rahatsızlıklar sonucu ortaya çıkan aksaklıklar için kullanılan metotları içermektedir.

Detaylar »