Ana sayfa » Küçükçekmece Bölgesi » Küçükçekmece Felç Fizik Tedavi Merkezi
Küçükçekmece Felç Fizik Tedavi Merkezi

Küçükçekmece Felç Fizik Tedavi Merkezi

Yazı İçeriği

Küçükçekmece felç fizik tedavi merkezi bu alanda birçok tedavi hizmetini hastalara sunmaktadır. Özellikle uzman doktor ve terapistlerle yapılan tedavilerde %100 başarı sağlanmaktadır.

Küçükçekmece felç fizik tedavi merkezi vücudun iskelet sisteminde meydana gelen rahatsızlıklar için uygulanan tedavi hizmetlerini verir. Uygulama açısından rahatsızlığın nedenine bağlı olarak yapılan bu tedavilerde kısa ya da uzun bir sürecin olması hastanın tedaviye sürekli devam etmesine bağlıdır. Ayrıca doktor ve terapistlerinde bu konuda önemi büyüktür.

Fizik Tedavi Nedir?

Vücut iskelet sisteminde bulunan kaslarda meydana gelen olumsuz durumlar ve fonksiyon kayıpları için tanı, tedavi uygulayan tıp dalıdır. Amacı tüm olumsuzlukları gidermek olup, vücudun kaybettiği fonksiyonları yeniden kazandırmaktır.

Küçükçekmece felç fizik tedavi merkezi daha çok fıtıklarda, bacak kırıklarında, menüsküs yırtılması ve felç durumlarında uzun süre uygulanır. Bu rahatsızlıkların yanında bacak güçlendirme, topuk dikeni, femur kırığında da uygulanır.

Tedaviler öncesinde fizik tedavi klinikleri tarafından muayene yapılır ve teşhis konulur. Teşhis sonrası hastaya evde ya da hastanede fizik tedavi uygulanır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kişinin çeşitli nedenlere bağlı olarak vücudunda oluşan kas ağrıları, sakatlık ve felç hastalıklarında çözüm odaklı uygulanan tedavidir. Hastaya önce muayene yapılır ve sonrasında odak noktaya fizik tedavi uygulanır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon ile hastalığın ilerlemesi ve ağrıların önüne geçilmesi sağlanır. Ağrıların önü kesildikten sonra hastanın tekrar sağlıklı ve konforlu hayat yaşaması için tedaviler uygulanır. Bu durumun oluşması için mutlaka iyi bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi ile çalışılması gerekir.

Günümüzden SGK tarafından bu tedaviler ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Kişi kendine en uygun hastanede fizik tedavi hizmetini alabilir. Bu süreçte önemli olan hastanın kendini rahat hissetmesi ve psikolojik olarak iyi durumda olmasıdır. Ancak bu şartlar sağlandığında tedavi başarıya ulaşır.

Evde Fizik Tedavi

Evde fizik tedavi hizmeti önemli bir hizmet olup, yaşlı ve yatakta tedavi gören hastalar için kolaylık sağlamaktadır. Doktor tavsiyesi ile alınan bilgiler ışığında evde fizik tedavinin uygulanması çok kolay olmaktadır.

Hastalığın durumuna göre resimli olarak da felç fizik tedavi evde uygulanabilir. Burada önemli olan sürekliliğin sağlanması ve ani gelişmelerde doktora gidilmesi gereklidir. Ayrıca eve özel olarak verilen ücretli fizik tedavilerde vardır. Bu tedavilerin bazıları SGK tarafından da karşılanmaktadır.

Bel ve boyun fıtığı gibi hastalıklarda evde saati ortalama olarak 120 TL gibi ücretlerle bu hizmeti almak mümkün. Bu hizmetler fizyoterapistler tarafından uygulanırken, hacamat, masaj ve elektroterapi gibi alternatif tedavilerde uygulanabilir.

Fizik Tedavi Merkezleri

Küçükçekmece felç fizik tedavi merkezi hastalar için gereken tüm ana birim ve bölümlere sahip olup, tüm tedavileri kaliteli bir şekilde vermektedir. Uzman fizyoterapistlerin uygulamaları ile %100 başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Fizik tedavi merkezi tercih edilirken öncelikle araştırma yapılması gerekir. Daha sonrasında bu merkezler arasında en makul ücretle kaliteli hizmet veren tercih edilmelidir. Tercih yapılırken mutlaka mesafe açısından yakın olan merkezlerin seçilmesi güzel bir tercih olacaktır.

Fizik tedavi merkezi seçilirken SGK anlaşmalı olup olmadığı da çok önemlidir. Çünkü bazı hastalıkların tedavi süreci çok uzun sürebilmektedir. Dolayısıyla ücret de giderek artmaktadır. Bu açıdan SGK anlaşmasına sahip merkezler tercih listesinin başında gelmelidir.

Fizik Tedavi Hastanesi

Fizik tedavi hastanesi vücut içinde yer alan kas ve kemiklerde oluşan rahatsızlıkları gidermek için hizmet veren kuruluşlardır. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte robotik cihazların katkısı ile fizik tedaviler daha yararlı ve kalıcı olmaktadır.

Hasta öncelikle muayene olmalı ve sonrasında konulan teşhise göre hastane tercih etmelidir. Uzmanlık gerektiren bir tedavi olduğu için mutlaka emin ellerde tedavi olunması gerekir. Ayrıca hastane seçimi yapılırken teknolojik aletlerin kullanılıp kullanılmadığına da dikkat etmek gerekir.

Küçükçekmece felç fizik tedavi merkezi hastanelerinde uygulamalar şu şekildedir.

 • Fizik tedavi Ems
 • Bacak eğriliği fizik tedavi
 • Yatalak hasta fizik tedavi
 • Omuz sakatlığı fizik tedavi
 • Parmak kırığı fizik tedavi
 • MS tedavisi için fizik tedavi
 • Ayak bileği kırığı fizik tedavi
 • Serebral Palsi fizik tedavi
 • Menisküs Fizik tedavi
 • Tendon yapışması fizik tedavi

Yukarıda yer alan uygulamalar dışında daha birçok fizik tedavi uygulaması vardır. Özellikle hastanelerde uygulama yapıldığı için mutlaka tedaviye sürekli devam edilmelidir.

Fizik Tedavi Aletleri

Fizik tedavi aletleri ev ortamında ve kliniklerde kullanılmak üzere iki bölümde incelenir. Evde kullanılan aletler tak ve kullan şeklindedir. Hiçbir ekstra bilgi gerektirmediğinden kullanılması kolaydır.

Kliniklerde kullanılan aletler profesyonel bilgi gerektirdiğinden mutlaka hekim kontrolünde kullanılır. Fizik tedavi merkezlerinde bulunan cihazlar kas ve iskelet sistemindeki bozukluklar için iyileştirici, ağrı azaltıcı olup, hastanın sürekli kullanımına müsaittir.

Küçükçekmece felç fizik tedavi merkezi içinde günümüzde kullanılan aletler şu şekildedir:

 • Şok dalga cihazı
 • Traksiyon cihazı
 • Magnetik alan cihazı
 • Diatermi cihazı
 • Ultrason cihazı
 • FTR cihazları
 • Egzersiz aletleri
 • Robotik yürüyüş terapisi

Yukarıda yer alan aletler fizik tedavide kullanılan yararlı araçlardır. İyileşme sürecinin kısalmasında rolleri büyük olup, sürekli kullanıma müsaittirler.

Bel Fıtığı Fizik Tedavi

Her yaşta meydana gelebilecek olan bel fıtığı için fizik tedaviler çok önemli olmaktadır. Bel fıtığı tedavilerinde öncelikle iyi bir muayene olunması ve ameliyat gerekip gerekmediği kararlaştırılmalıdır.

Her hastalıkta olduğu gibi bel fıtığı şikayeti başladığı anlarda tedavilerin uygulanması hasta erken iyileşmenin de habercisi olmaktadır. Eğer geç kalınırsa iyileşme uzun sürece yayılabilir ve başarılı sonuçlar alınamayabilir.

Küçükçekmece felç fizik tedavi merkezi bünyesinde ameliyat öncesi ve sonrasında ayrı ayrı yapılır. Özellikle ameliyat sonrasında yapılan fizik tedavi sürekli olarak devam ettirilmelidir. Bu sayede tam iyileşme sağlanabilir.

Fizik Tedavi Doktoru

Fizik tedavi doktoru hasta için çok önemlidir. Çünkü doktorun kalitesi ile başarı oranı artmaktadır. Doktor hastanın rahatsızlığı ile ilgili durumu analiz eder ve tedaviye başlar. Bu süreçte hasta en kaliteli doktorları seçmek için referanslara ve araştırmalara bakmalıdır.

Devlet hastanelerinde yoğunluk olduğu için özel hastaneler daha fazla tercih edilebilir. Fakat buradaki kriter her zaman makul fiyatlarla kaliteli bir tedavi alınmasıdır. Bu açıdan hasta kendine uygun olan doktoru seçmelidir.

Boyun Fıtığı Fizik Tedavi

Küçükçekmece felç fizik tedavi merkezi bünyesinde boyun fıtığı gibi önemli hastalıklarda tedavi edilir. Boyun, omuz ve sırt ağrısına neden bu hastalıkta fizik tedavi rahatlama ve iyileşme sağlayabilir. Tedavi sürecinde hastanın evde de kendine fizik tedavi uygulaması istenebilir.

Boyun fıtığı tedavisinde omurilik hizasında yer alan omuz ve ona bağlı kolların sistematik olarak çalışması için uygulanır. Bu sayede duruş bozukluğu da giderilmiş olur. Ek olarak boyun düzleşmesi de iyileşir.

Fizik Tedavi Ücretleri

Küçükçekmece felç fizik tedavi merkezi ücretleri belirlenmiştir. Fakat iskelet sisteminin birçok yerinde uygulanan bu tedavi için kesin fiyat söylemek mümkün değildir. Doğru fiyat alınması için hastanın iyi bir muayene olması ve hastalığın teşhisi sonrası gerçekleşebilir.