Konuşma Bozukluğu

Konuşma Terapisti

Konuşma Terapisti

Konuşma terapisti özellikle çocuklarda dil gelişimini desteklemek, dil bozukluklarını düzeltmek ve okuma yazma becerilerini geliştirmek için yaygın olarak kullanılır.

Detaylar »
Dil ve Konuşma Terapisi

Dil ve Konuşma Terapisi

Dil ve konuşma terapisi dilde meydana gelen bozukluklar ile konuşmanın bozulduğu durumlarda yapılan tedavidir. Özellikle konuşma becerilerinin desteklenmesinde kullanılan terapilerle başarılı sonuçlar elde edilir.

Detaylar »
Dizartri nedir? Dizartri nedenleri ve tedavi yöntemleri

Dizartri

Dizartri Nedir? Dizartri, motor konuşma bozukluğudur. Yüzünüzde, ağzınızda veya solunum sisteminizde konuşma üretimi için kullanılan kasları koordine edemediğinizde veya kontrol edemediğinizde olur. Genellikle beyin hasarı veya felç

Detaylar »
Akıcı Konuşma Tedavisi

Akıcı Konuşma Bozukluğu

Akıcı Konuşma Bozukluğu: Kekemelik Akıcı konuşma bozukluğu kekemelik; konuşmanın akıcılığı ve ritminin, duraklamalar, tekrarlar, uzatmalarla ve çoğu kez bunlara eşlik eden beden hareketleriyle kesintiye uğramasıdır.

Detaylar »
Sözel Anlatım Bozukluğu - Sözel İletişim Tedavisi

Sözel Anlatım Bozukluğu Tedavisi

Sözel Anlatım Bozukluğu Nedir? Sözel anlatım bozukluğu tanımlamak için öncelikle dili genel olarak iki kısma ayırmak gerekir. Çevremizdeki kişiler konuştuğunda konuşulan kelimelerin bizim tarafımızdan algılanması

Detaylar »