Ana sayfa » Fizyoterapi » Fizyoterapi Fiyatları
Fizyoterapi Fiyatları

Fizyoterapi Fiyatları

Yazı İçeriği

Fizyoterapi fiyatları, hastalık sağlık sorunlarına ve bu sağlık sorunlarına yönelik planlanan tedavi programları ile seans sayısına göre değişmektedir.

Fizyoterapi, farklı hastalıkların tedavisinde kullanılan tıp dalıdır. Fizik tedavi olarak da bilinen fizyoterapi; ilaç tedavisi ve cerrahi yöntemlerin yanı sıra birçok farklı egzersiz, cihaz ve teknolojik ekipmanlar ile planlanan tedavi programıdır.

Kas ve iskelet sistemi hastalıkları, spor yaralanmaları, boyun ve bel fıtığı, kemik ve eklem hastalıkları gibi bireyin hareket özgürlüğünü kısıtlayan hastalıklarda fizyoterapi bölümü egzersiz ve fizyoterapi cihazlarıyla hastaya özel tedavi planlaması yapmaktadır. Bu noktada birçok hasta fizyoterapi fiyatları konusunda da araştırma yapmaktadır.

Fizyoterapi Fiyatları: Fizyoterapi Ücretleri

Fizyoterapi nedir: Fizyoterapi ücretleri hakkında tek bir fiyat bandı belirtmek mümkün değildir. Fizyoterapi tedavi yöntemleri; ilaç ve cerrahi müdahale gibi tedavi yöntemlerine destekleyici bir yöntem olarak egzersizler ve ekipmanlar ile uygulanan yöntemlerdir. Haliyle bu tedavi yöntemleri hastanın sağlık sorunlarına ve bu sağlık sorunlarının kaynağına uygun olarak hastaya özel bir şekilde planlanmaktadır.

Her hastanın şikayetleri farklı olduğundan ilk olarak hastalara detaylı test ve tetkikler yapılır ve hastanın sağlı öyküsü uzman tarafından detaylı olarak dinlenir. Son aşamada ise hastaya en uygun tedavi planı uygulanır. Bu planlama dahilinde hastanın kaç seans fizyoterapi tedavisi alacağı da uzman tarafından belirlenir. Hastaya uygulanacak olan yöntemlere ve seans sayısına göre de fizyoterapi ücretleri belirlenir.

Fizyoterapi Fiyatları: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fiyatları

Fizyoterapi ve rehabilitasyon fiyatları, merkezden merkeze ve hatta ilden ile bile değişkenlik gösterebilmektedir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon ücretlerinin farklılık göstermesinde etkili olan birçok faktör vardır. Bu faktörlerin başında hastaların seans sayısı gelir. Her hastanın tedavisi için gerekli olan seans sayısı farklı olduğundan fiyatlarda farklılaşır.

Rehabilitasyon merkezinin fiyat politikaları, sağlık hizmeti alacağınız ilde talebe bağlı olarak faaliyet gösteren rehabilitasyon merkezi sayısı hatta uygulama yapacak olan uzman bile fiyatların değişkenliğinde etkili olabilmektedir. Uzman ve deneyimli kadromuz ile sizlere Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar ve Küçükçekmece bölgelerinde faaliyet gösteren merkezlerimizde en uygun fiyatlarda, üst düzey kalitede ve güvenilir fizyoterapi ve rehabilitasyon sağlık hizmetleri sunmaktayız.