Ana sayfa » Fizyoterapi » Evde Fizyoterapi
Evde Fizyoterapi

Evde Fizyoterapi

Yazı İçeriği

Evde fizyoterapi hizmetleri, son zamanlarda en çok talep gören önemli ve son derece faydalı sağlık hizmetleri arasında yer almaya başlamıştır.

Tıp alanında yaşanan gelişmeler aynı zamanda birçok hastalığın tedavi yönteminde de sayısız gelişmeler olmasına ortam hazırlamıştır. Bu gelişmeler neticesinde artık birçok hastalığın tedavisi daha kolay hale gelirken diğer yandan yatağa bağımlı olan ya da evden çıkmakta zorlanan hastalar için de evde sağlık hizmetleri birçok sağlık merkezi tarafından verilmeye başlanmıştır.

Evde sağlık hizmetleri veren rehabilitasyon merkezlerinin sayısı özellikle nüfus yoğunluğu yüksek olan İstanbul’da çok fazla olduğu gibi Türkiye’nin neredeyse her ilinde vardır. Fizyoterapi gibi alanlarda evde sağlık hizmeti veren Beylikdüzü, Esenyurt, Küçükçekmece ve Avcılar gibi ilçelerde ya da diğer ilçelerde sağlık merkezi arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fizyoterapi Nedir?

Hastalıklara, yaralanmalara bağlı olarak ya da doğuştan gelen bazı fiziksel deformasyonlar bireylerde hareket kısıtlılığına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda ilaç ve ameliyat gibi tedavi yöntemleri tek başına yeterli olmayabileceğinden devreye fizyoterapi alanı girer. Fizyoterapi; bireylerin herhangi bir durum neticesinde kas ve iskelet sisteminde sahip olduğu engellilik durumlarının ortadan kaldırılarak ya da minimum seviyeye indirilerek yaşam kalitesini arttırmaya yönelik sağlık hizmetleri sunan bir alandır.

Fizyoterapi sağlık hizmetleri, alanında uzman olan fizyoterapistler tarafından manuel tedavi yöntemleri, ısı ve ışık yöntemleri eşliğinde kişiye özel egzersizlerle uygulanır. Rehabilitasyon merkezlerinde ve hastanelerde sunulan bir hizmet olmakla birlikte aynı zamanda evde fizyoterapi hizmeti veren sağlık merkezleri vardır.

Evde Fizyoterapi Hizmeti

Evde fizyoterapi hizmeti, destekleyici bir tedavi yöntemi olarak fizyoterapistler tarafından sunulan bir sağlık hizmetidir. Yatağa bağımlı olan ve hastaneye ya da sağlık merkezine gitmekte zorlanan bireylerin muayene sonrasında ve tedavi sürecinde planlanan tedavi hizmetidir.

Evde fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetleri kapsamında bireylerin hasarlı olan ya da engellilik durumu oluşturan bölgelerine manuel terapi yöntemleri ve egzersizler uygulanarak kan akışının hızlanmasına ve tedavi sürecinin desteklenmesine yardımcı olur. Bu nedenle de evde sunulan fizik tedavi hizmetleri, özellikle hareket kısıtlılığı yüksek olan bireyler için son derece önemlidir.