Ana sayfa » Esenyurt Bölgesi » Esenyurt Felç Fizik Tedavi Merkezi
Esenyurt Felç Fizik Tedavi Merkezi

Esenyurt Felç Fizik Tedavi Merkezi

Yazı İçeriği

Esenyurt felç fizik tedavi merkezi içinde vücudun iskelet sisteminde meydana gelen çoğu rahatsızlığa karşı tedaviler uygulanır. Tedavilerin amacı öncelikle ağrıların önlenmesi ve rahatsızlığın ortadan kaldırılmasıdır.

Esenyurt felç fizik tedavi merkezi ağır yararlanmalarla ortaya çıkan sakatlıkların, felçlerin, doku ağrılarının fıtıkların iyileştirilmesi için başvurulur. Ayrıca bazı ameliyatların sonrasında da fizik tedaviden yararlanılarak iyileşme süreci hızlandırılır.

Fizik Tedavi Nedir?

İnsan vücudunda yer alan iskelet sisteminde meydana gelen rahatsızlıklarda, sinir-kalp damar sisteminde oluşan fonksiyon bozukluklarında fizik tedavi uygulanır. Genel olarak vücudun dışardan uyarılması ile tedavi uygulanır.

Fizik tedavi vücudun kaybetti fiziksel fonksiyonların yeniden kazandırılması için en ideal tedavilerden bir tanesidir. Hastalığın vücut üzerinde bıraktığı yıpranmaya bağlı olarak tedavi süresi uzayıp kısalmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fiziksel açıdan oluşan rahatsızlıklarda ağrıların önünün kesilmesi ile kalıcı iyileşme sağlanması için fizik tedavi ve rehabilitasyondan yararlanılır. Uygulanan fiziksel tedavilerle hastanın kas ve sinir sisteminin en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olunur.

Esentepe felç fizik tedavi merkezi ve diğer bölgelerde yer alan merkezlerde birçok ayrı bölüm yer almaktadır. Bu bölümler sayesinde kişide meydana gelen rahatsızlığın kısa sürede değerlendirilip, tedaviye geçilmesi sağlanır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi seçimi yapılırken SGK anlaşmalı olup olmaması da önemli bir konudur. Bazen uzayan tedavi süreci yüksek maliyetlere neden olduğu için mutlaka SGK anlaşmalı yerlerle çalışılması gerekir.

Evde Fizik Tedavi

Fizik tedavi hizmeti hastanelerde olduğu gibi evlerde de uygulanabilmektedir. Yaşlı olanlar ve yatalak hasta olanlar için evde fizik tedavi hizmeti çokça önemli olmaktadır. Bu sayede ev ortamında birçok fiziksel uygulama uzman kişilerce uygulanmaktadır.

Evde fizik tedavi hizmeti doktorun önerdiği bazı basit hareketlerle yapılabildiği gibi, bazı profesyonel aletlerle de yapılabilmektedir. Özellikle bir uzman tarafından evde fizik tedavi hizmeti alınacaksa mutlaka ücreti makul olan doktorlar tercih edilmelidir. Gerekirse SGK anlaşmalı kurumlardan bu hizmet alınmalıdır.

Fizik Tedavi Merkezleri

Fizik tedavi merkezleri ile vücut içinde ya da dışında meydana gelen birçok rahatsızlık için tedavi olunabilmektedir. Bu açıdan bu merkezlerin önemi fazlasıyla artmıştır. Fakat bu hizmeti alacak kişilerin mutlaka iyi bir fizik tedavi merkezi ile çalışması gerekir. Esenyurt felç fizik tedavi merkezi bu alanda hizmet veren başarılı kurumların başında gelmekte olup, tercih edilebilir.

Fizik tedavi merkezi tercih edilirken öncelikle hizmet kalitesi, profesyonellik, makul ücretler ve konum yakınlığı gibi kriterler çok önemlidir. Bu kriterlere uygun bir merkezle çalışılırsa daha sağlıklı sonuçlarla karşılaşmak mümkündür.

Fizik Tedavi Hastanesi

Fizik tedavi hastanesi iskelet sisteminde meydana gelen birçok rahatsızlığın tedavisinde kapsamlı tedaviler uygulayan kuruluşlardır. Özellikle kesin tedavi yöntemlerinin uygulandığı bu merkezlerde hastanın ağrıları dindirilir ve var olan rahatsızlığın ortadan kaldırılması sağlanır.

Güncel olarak kullanılan robotik rehabilitasyon ile hem hastanın alacağı tedavi hakkında detaylı bilgi oluşturuluyor, hem de uygun tedaviler uygulanıyor. En fazla karşılaşılan rahatsızlıklar olarak felç, fıtık ve yırtılmalar literatürde yer alıyor.

Esenyurt felç fizik tedavi merkezi gibi hastanelerde kullanılan yöntemler şu şekildedir:

 • Fizik tedavi egzersizleri
 • Yatalak hasta fizik tedavi
 • Omuz sakatlığı fizik tedavi
 • Bacak eğriliği fizik tedavi
 • Menisküs fizik tedavi egzersizleri
 • Omuz sakatlığı fizik tedavi

Yukarıda yer alan yöntemler hariç daha birçok fizik tedavi hizmeti hastalara sunulmaktadır. Gelişen teknoloji ile robotik yöntemler daha etkili olmaktadır.

Fizik Tedavi Aletleri

Fizik tedavi aletleri rahatsızlıkların daha kısa sürede iyileşmesi için kullanılmaktadır. El ile ya da bazı küçük aletlerle yapılan tedaviler yerine günümüzde teknolojik aletlerin kullanılması tedavilerin daha etkili olmasını sağlıyor.

Fizik tedavi aletleri hem ev ortamında hem de klinik ortamında olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Aşağıda fizik tedavide en fazla kullanılan aletler yer almaktadır:

 • Şok dalga tedavi cihazları
 • Magnetik alan cihazları
 • Lazer etkili terapi cihazı
 • Traksiyon cihazı
 • Tens-NMS cihazları
 • Diatermi cihazları
 • Mobil fizyoterapi cihazları
 • Portatif simülatörler

Üstte yer alan aletler felç fizik tedavi merkezi içinde ve diğer kurumlarda profesyonel olarak kullanılmaktadır.

Bel Fıtığı Fizik Tedavi

Bel fıtığı en fazla karşılaşılan iskelet sistemi hastalığıdır. Her yaştan kişide meydana gelebilen bu rahatsızlığın tedavisi biraz zaman alabilmektedir. Tedavi sürecinde ameliyat durumunun araştırılması yapılır. Eğer ameliyatsız tedavi olunabiliyorsa fizik tedaviye başlanır.

Bel fıtığı için uygulanacak fizik tedavide erken tedaviye başlanılması çok önemlidir. Aksi takdirde tedaviden sonuç almak çok uzun zamana yayılabilmektedir. Fizik tedavi ile bel fıtığı iyileşebilir fakat burada hastanın bilinçli olarak ağrıların ilk başladığı andan itibaren doktorla çalışması çok önemlidir.

Ameliyat gerektiren bel fıtıklarında fa fizik tedavi uygulanır. Ameliyat sonrasında yapılan bu tedavide hastanın tedaviye sürekli ve düzenli olarak devam etmesi başarılı sonuçları beraberinde getirmektedir.

Fizik Tedavi Doktoru

Esenyurt felç fizik tedavi merkezi doktorları alanında en başarılı doktorlar olup, rahatsızlığı olan kişilerin rahatlıkla tedavi olacağı sağlık personelleridir. Başarılı doktorlardan alınacak fizik tedavi hizmeti %100 iyileşmeyi sağlamaktadır.

Fizik tedavi hizmeti hem devlet hem de özel hastanelerden alınabildiği için iyice araştırma yapılıp, sonrasında bu hizmetten yararlanılmalıdır. Devlette bu alan çok yoğun olduğu için mutlaka uygun zamanlar seçilmeli ve randevu alınmalıdır. Randevu alınırken iyi doktorların araştırılarak bulunması ve tedavilerin sürekli olarak sürdürülmesi şarttır.

Boyun Fıtığı Fizik Tedavi

Boyun fıtığı olarak görülen bu rahatsızlıkta omuz ve sırt bölümünde de ağrılar oluşur. Bazı durumlarda boyun düzleşmesi tedavisi de uygulanır ve iyileştirici sonuçlar alınır. Özellikle boyun fıtığı için uygulanacak fizik tedavinin uzman kişilerce yapılması gerekir. Çok hassas bir bölge olduğu için ciddi rahatsızlıkların önüne geçilmesi tedaviyi uygulayacak kişiye bağlıdır.

Boyun fıtığı tedavisinde öncelikli amaç omurilik hizasının, kolların ve omuzların koordineli olarak çalışmasını sağlamaktır. Ayrıca yapılan tedavi ile duruş bozuklukları da giderilmiş olur.

Fizik Tedavi Ücretleri

Esenyurt felç fizik tedavi merkezi ve diğer merkezlerden bu hizmeti alacakların en fazla merak ettikleri konu ücret konusudur. Özellikle her yıl güncellenen fiyatlar tedavi olacak kişiler için merak konusu olmaktadır. Özellikle alınacak tedavinin durumuna göre belirlenen bu ücretler sabit değildir.

Fizik tedavi ücretleri hastane, doktor ve rahatsızlığa göre değişebilmektedir. Ek olarak tedavi seansının uzunluğu kısalığı da fiyatı belirlemektedir. Doğru fiyat bilgisi için mutlaka muayene olunması gerekiyor.