Disleksi

Disleksi Tedavisi

Disleksi Tedavisi

Disleksi tedavisi, bireyde bulunan okuma ve öğrenme güçlüğü ortadan kaldırmak için özel tekniklerle uygulanan tedavi yöntemidir.

Detaylar »
Disleksi Ne Demek?

Disleksi Ne Demek?

Disleksi ne demek sorusunun cevabı; bir nörogelişimsel bozukluk sonucu meydana gelen özel öğrenme güçlüğü olarak tanımlanabilmektedir.

Detaylar »
Disleksi Hastalığı

Disleksi Hastalığı

Disleksi hastalığı, aslında bir hastalık değil, nörolojik bir farklılık olmakla birlikte özellikle eğitim hayatının başlamasıyla kendisini gösteren bir durumdur.

Detaylar »
Disleksi Testi

Disleksi Testi

Disleksi testi, bireyin disleksik olup olmadığını veya başka özel öğrenme güçlükleri olup olmadığını belirlemek için bir dizi değerlendirme yöntemlerini içerir. Bu değerlendirmeler, fonolojik işleme, çalışma belleği, görsel ve işitsel işleme alanlarında yapılır.

Detaylar »
Disleksi Nedir

Disleksi Nedir?

Disleksi Nedir: Disleksi, okuma, imla, yazma ve bazen aritmetik ile ilgili önemli ve kalıcı problemlerle sonuçlanan spesifik bir öğrenme zorluğudur. Çocuğun gelişiminin “normal” ilerlemesine rağmen ortaya çıkar ve sosyo-kültürel geçmişten veya zekadan bağımsızdır.

Detaylar »
Disleksi Belirtileri

Disleksi Belirtileri

Disleksi belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bunun sebebi, disleksinin hafif ila şiddetli arasında değişmesi ve semptomların da buna göre derece ve sayı olarak değişiklik göstermesidir.

Detaylar »
Disleksi

Disleksi Rehberi

Disleksi okumada öğrenme güçlüğüdür. Disleksik olan bireyler hızlı bir tempoda ve hatasız okumakta zorlanabilirler. Disleksik kişiler aynı zamanda anlama ve yazmada da zorlanabilir. Ancak, bu zorluklar zekâ farklılığından kaynaklanmamaktadır.

Detaylar »