Ana sayfa » Beylikdüzü Bölgesi » Beylikdüzü Felç Fizik Tedavi Merkezi
Beylikdüzü Felç Fizik Tedavi Merkezi

Beylikdüzü Felç Fizik Tedavi Merkezi

Yazı İçeriği

Beylikdüzü felç fizik tedavi merkezi vücudun iskelet sisteminde meydana gelen rahatsızlıkları tedavi eden bir tıp alanıdır. Bünyesinde bulunan birçok birim sayesinde hangi hastalık için nerede tedavi alınabileceği kolay şekilde gösterilmiştir.

Beylikdüzü felç fizik tedavi merkezi ve diğer ilçelerde bulunan merkezlerle koordineli olarak çalışmalar yürütülür. Herhangi bir fiziksel rahatsızlıktan başvuran hasta için birçok uzman bir arada çalışır ve tedavi süreci daha hızlı olur.

Fizik Tedavi Nedir?

Fizik tedavi vücut üzerinde yer alan kas ve iskelet sisteminde, kalp damar ve sinir sisteminde görülen fonksiyon kayıplarının teşhisi ve tedavisi ile ilgilenir. Önemli bir tıp alanı olup, insan vücudunda çıkan rahatsızlıkların giderilmesi ve hızlı şekilde sancılı ağrıların yok edilmesinde etkili olmaktadır.

Hasta üzerinde uygulanan fizik tedavilerde amaç vücudun dışarıdan gelen tedaviye uymasını, iyileşmesini sağlamaktır. En fazla menisküs yırtılması, bacak güçlendirme, topuk dikeni, femur kırığı gibi hastalıklar için tercih edilir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi ve rehabilitasyon ile hem hastanın rahatsızlığı giderilir hem de çok sancılı ağrıların önü kesilmiş olur. Kas ve sinir sisteminde oluşan rahatsızlıklar maalesef çok ağrılı geçebiliyor. Hasta ayakta duramayacak kadar kötü olduğu için acilen tedaviye ihtiyaç duyuyor. Bu noktada fizik tedavi uygulamaları hasta için en iyi tedavi olarak sunulmaktadır.

Beylikdüzü felç fizik tedavi merkezi sayesinde hastanın en hızlı şekilde tedavi edilmesi ve sonrasında oluşabilecek komplikasyonların önünün kesilmesi sağlanıyor.

Evde Fizik Tedavi

Fizik tedavi hastaneleri dışında evde de bazı egzersizlerle bu tedavi yapılabilir. Önemli olan nokta mutlaka doktor tavsiyesi üzerine bu uygulamanın yapılmasıdır. Özellikle yatalak ve yaşlı olan hastalar için evde yapılan fizik tedaviler can kurtarıcı olmaktadır.

Profesyonel olarak alınan evde fizik tedaviler fizyoterapistler tarafından uygulanır. Önemli bir uygulama olduğu için ve ne zaman sona ereceği belli olmadığı için fiyat konusunda mutlaka iyice araştırılmış makul fiyatlar tercih edilmelidir.

Fizik Tedavi Merkezleri

Fizik tedavi merkezleri kas ve iskelet sisteminde bulunan hastalıkların tedavisinde çok önemli bir yere sahiptir. Bu açıdan kişi iyi bir araştırma sonrası güzel bir fizik tedavi merkezi ile anlaşmalıdır. Kendine göre belirlediği kriterlere göre seçim yapması sağlıklı olacaktır.

Beylikdüzü felç fizik tedavi merkezi gibi kaliteli hizmet veren kurumlar tercih edilmelidir. Çünkü iyi bir kurumdan hizmet almak her zaman daha iyi sonuçlar vermektedir. Özellikle tercih yapılırken SGK anlaşmalı mı, konum olarak bana yakın mı soruları mutlaka aranmalıdır.

Fizik Tedavi Hastanesi

Fizik tedavi hastanesi vücut sağlığı için gerekli görülen tüm tedavileri bünyesinde barındıran kuruluşlardır. Sunmuş olduğu fizik tedavi ile hastaların ağrısını dindirip, sonrasında süreç içinde tedavi edilmesini sağlamaktadır.

Fizik tedavi hastaneleri hakkında bilgi toplanılması ve ücret konusunda mutlaka anlaşma sağlanması gerekir. Çünkü tedavinin kaç seans süreceği belli olmamaktadır. Bu da beraberinde daha fazla ücret ödenmesini getirmektedir. Ayrıca seçim yapılırken kullanılan teknolojik tedavilerde dikkate alınmalı, robotik tedavilerin olup olmadığı araştırılmalıdır.

Fizik Tedavi Aletleri

Beylikdüzü felç fizik tedavi merkezi içinde uygulanan tedavilerde uygulamayı kolaylaştıran aletler kullanılmaktadır. Özellikle robotik aletler ve ultrason aletleri çok fazla tercih edilip, hastanın hem değerlendirilmesi hem de tedavisinde güzel sonuçlara imza atılmaktadır.

Fizik tedavi de kullanılan başlıca aletler aşağıda yer almaktadır:

  • Şok dalga cihazı
  • Traksiyon cihazı
  • Magnetik alan cihazı
  • Lazer terapi cihazları
  • Mobil fizyoterapi cihazları
  • Robotik yürüyüş aletleri
  • Egzersiz aletleri

Yukarıda yer alan aletler her hasta için özenle seçilip, tedavi sürecinde uygulanılması için hazırlanmaktadır.

Bel Fıtığı Fizik Tedavi

Uzun süre ayakta kalınması ve ani ağır hareketlerle ortaya çıkan bu rahatsızlıkta büyük sorunlar hastayı beklemektedir. Tedavi sürecinde uzun süreler göze alınarak tedavi başlanır. Fakat günümüzdeki yüksek teknoloji ve gelişen tedavi yöntemleri ile bel fıtığı hastalığı daha kolay tedavi edilmektedir.

Ameliyat noktasına gelen fıtıklarda bireyin ameliyat olması gerekir. Fakat ameliyat oluncaya kadarki sürece gelmeden önce hasta bilinçli olarak fizik tedaviye başlarsa ameliyatsız olarak tedavi olmak mümkün. Ayrıca ameliyat öncesi ve sonrasında da fizik tedaviye devam edilir.

Fizik Tedavi Doktoru

Fizik tedavi doktorları vücut üzerinde oluşan kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları için çok önemli bir yere sahiptir. İyi bir doktor sağlıklı olmayı sağlarken, işinde iyi olmayan doktor sağlıksızlığa neden olur. Bu açıdan mutlaka iyi araştırılmış alanında uzman doktorlardan tedavi alınmalıdır.

Beylikdüzü felç fizik tedavi merkezi içinde yer alan doktorlar alanında uzman olup, tüm tedavilerde yüksek başarı oranına sahiptir. Bu açıdan tercih yapılırken gönül rahatlığı ile tercih edilebilirler.

Boyun Fıtığı Fizik Tedavi

Boyun, sırt ve omuz ağrısı ile ortaya çıkan bir rahatsızlık olup, fizik tedavi uygulama içinde yer alır. Ayrıca boyun düzleşmesi içinde fizik tedaviden yardım alınarak tedavi yapılabilir.

Boyun fıtığı hastalığı hafife alınmamalı ve erken tanı, teşhisle tedaviye başlanılmalıdır. Aksi takdirde ameliyat kaçınılmaz olmaktadır. Özellikle boyun fıtığı fizik tedavisinde omurilik hizasının, omuz bölümünün ve kolların sistematik olarak çalışması sağlanır.

Fizik Tedavi Ücretleri

Fizik tedavi ücretleri birçok faktöre göre değişmektedir. Özellikle hastane ve doktor farkı ücrete de yansımaktadır. Günümüzde kalite ile fiyat doğru orantıda artmakta ya da azalmaktadır. Bu etkenler düşünüldüğünde fizik tedavi ücretleri için kesin bir şey söylemek zor olmaktadır.

Beylikdüzü felç fizik tedavi merkezi içinde yer alan tedaviler makul fiyatlara sahip olup, herkes tarafından tercih edilebilir.