Ana sayfa » Avcılar Bölgesi » Avcılar Felç Fizik Tedavi Merkezi
Avcılar Felç Fizik Tedavi Merkezi

Avcılar Felç Fizik Tedavi Merkezi

Yazı İçeriği

Avcılar felç fizik tedavi merkezi iskelet sisteminde meydana gelen zedelenmeler ya da yaralanmalar için birçok tedavi uygulamaktadır. Tedavilerin uygulanışı kişiden kişiye değiştiği için özel olarak programlar oluşturulup, hastanın kısa sürede iyileşmesi sağlanır.

Avcılar felç fizik tedavi merkezi içinde yer alan tedaviler daha çok sakatlıklar, fıtıklar, felç ve kemik ağrılarının tedavisinde kullanılır. Özellikle kas zedelenmelerinde uzun vadeye yayılan tedavi ile hasta eski sağlığına kavuşturulur.

Fizik Tedavi Nedir?

Vücudun iskelet sistemi üzerinde meydana gelen fonksiyon kayıplarının yeniden eski haline dönmesi için uygulanan tedaviye fizik tedavi denir. Fizik tedavi vücudu dışardan uyararak içeride iyileşme sağlamaktır.

Bu tedaviye başlamadan önce fizik tedavi kliniklerinde birtakım muayeneler yapılır. Konulan tanı sonrası kısa ya da uzun sürecek tedavi uygulanmaya başlanır. Ayrıca fizik tedavi iltihap toplayan bölgelerde ve romatizmaya bağlı olarak gelişen ağrıların olduğu zamanlarda uygulanmaz.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Avcılar felç fizik tedavi merkezi ile rehabilitasyon hizmeti verilir. Bu sayede hastanın başvurusu sonrası kısa sürede teşhis ve tanıya göre işlemlere başlanır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ortaya çıkmış olan rahatsızlığın daha fazla ilerlemesi durdurulur. Temel olarak amaç ağrıların ilerlemesini durdurması ve kaslarla sinirlerin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamaktır.

Evde Fizik Tedavi

Fizik tedavi evlerde doktor tavsiyesi üzerinde yapılabilmektedir. Burada önemli olan detay hastanın tedaviyi ev ortamında sürekli olarak yapmasıdır. Eğer tedavi düzenli olarak sürdürülmezse maalesef sorunlar ortaya çıkabilir.

Evde uygulanan bu tedavilerde doktorun önerdiği hareketler ya da direk birtakım aletlerle bu tedavi yapılabilir. Hatta menisküs yırtığı içinde eve fizik tedavi uygulaması yapılabilir. Genellikle boyun fıtığı, felç ve bel fıtığı gibi ileri düzey hastalıklarda uzmanlar yardımı ile evde fizik tedavi uygulanır.

Fizik Tedavi Merkezleri

Avcılar felç fizik tedavi merkezi başta olmak üzere birçok merkez bulunmaktadır. Bu merkezler araştırılırken mutlaka kişiye en yakın konumda olan yerler seçilmelidir. Aksi takdire tedavi olacak hasta için bu tedavi süreci işkence olacaktır.

Fizik tedavi merkezleri araştırılırken mutlaka kalite ve sonrasında fiyat araştırması yapılmalıdır. Özellikle fiyat konusu çok önemsenmelidir. Çünkü uzun süreli tedaviler için fiyat çok önemli olmaktadır.

Fizik tedavinin uygulanacağı hasta için bu merkezlerde rahat hissedecekleri ortamlar hazırlanır. Bu tedavi sürecinde hem hasta iyileşir hem de motivasyonu sürekli yüksek tutulur. Süreç analiz grafikleri ile izlenir ve hasta taburcu olana kadar bu sürdürülür. Ayrıca bebekler için uygulanan fizik tedaviler eğitim ve araştırma hastanelerinin yanında yine bu merkezler tedavi uygularlar.

Fizik Tedavi Hastanesi

Fizik tedavi hastaneleri iskelet sisteminde meydana gelen rahatsızlıkları insan gücü ve robotik mekanizmalarla iyileştirmektedir. Bu tedaviler alınmadan önce mutlaka hastaneler araştırılmalı ve kullanılan teknolojiler göz önünde bulundurulmalıdır.

Fizik tedavide kullanıla robotik rehabilitasyon ile hastanın kısa sürede iyileşmesi sağlanır. Bu süreçte yapılması gereken iyi bir hastane ile anlaşmak ve hastalığın doğru teşhisinin ardından iyi bir tanı konulmasıdır. Sonrasında uygulanacak olan tedavi hastanenin kalitesi ile doğru orantılı olup iyi sonuçların alınması beklenmelidir.

Fizik Tedavi Aletleri

Avcılar felç fizik tedavi merkezi tarafından verilen fizik tedavinin can kemiği olan aletler tedavilerin daha verimli ve kısa sürmesini sağlamaktadır. Özellikle belden aşağı felç hastaları için bu aletler çok önemlidir. Günümüzde kullanılan teknoloji ile çok güzel sonuçlar alınmaktadır.

En çok kullanılan aletler ise şunlardır:

  • Portatif simülatör
  • Tens-NMS cihazı
  • Traksiyon cihazı
  • Ultrason cihazları
  • FTR cihazı
  • Egzersiz ürünleri
  • Robotik yürüyüş terapi

Yukarıda yer alan ürünler hem kısa vadede hem de uzun vadede iyi sonuçların alınması için kullanılmaktadır.

Bel Fıtığı Fizik Tedavi

Bel fıtığı uzun süre ayakta duran kişilerde ve ani hareketlerle ortaya çıkan bir hastalıktır. Fizik tedavi ile ortaya çıkan fıtığın giderilmesi sağlanır. Ameliyat olamayacaklar için uygulanan bu tedavide hasta kendini rahat hissederse daha iyi sonuçlar alınabilir.

Bel fıtığı fizik tedavisi evde ve doktor gözetiminde uygulanabilir. Fakat kesin sonuçlar için mutlaka doktor gözetiminde sürekli sürdürülen tedavidir. Bu tedaviler ameliyat sonrasında da yapılmakta olup, mutlaka hasta fizik tedaviye önem vermeli ve sürdürmelidir.

Fizik Tedavi Doktoru

Fizik tedavi doktorları çok önemli olup mutlaka tedaviye başlanılmadan önce araştırılıp seçilmelidir. Tedavi öncesinde yapılan bu araştırma hastanın uzun vadede alacağı iyi sonuçlar için çok önemlidir.

Fizik tedavi doktoru hastayı iyi analiz edip, sürekli gelişmeleri kaydederek süreci çok iyi değerlendirir. Bu sayede ne yapılıp ne yapılmayacağını kolay şekilde tespit edip uygular. Devlet hastanelerinde doktorlar çok yoğun olduğu için özel doktorlardan yardımlar alınır.

Boyun Fıtığı Fizik Tedavi

Boyun fıtığı fizik tedavi ile başta boyun olmak üzere omuz ve sırt bölgesinde oluşan ağrıların giderilmesi sağlanır. Genellikle boyun düzleşmesi sorununda evde gerçekleştirilen fizik tedavilerle iyileşme sağlanır.

Boyun fıtığının altında hareketsiz kalınmaya bağlı olarak ortaya çıkan kireçlenme ilerde ortaya çıkacak olan fıtığın habercisidir. Boyun fıtığı olunmaması için doğru şekilde hareketler yapılmalıdır. Boyun fıtığı oluştuğunda ise uygulanan tedavi ile hem iyileşme sağlanır hem de duruş bozuklukları giderilir.

Fizik Tedavi Ücretleri

Avcılar felç fizik tedavi merkezi bünyesinde yer alan bu bölüm hastalara yüksek kalite ile hizmet verir. Ücret konusunda oldukça makul olan fiyatlarla müşterilerin %100 memnun olması sağlanır.

Fizik tedavi ücretlerinde sabit bir ücret olmayıp, nasıl tedavi uygulanacağı ve ne kadar süre uygulanacağı fiyatı belirlemektedir. Oluşturulan fizik tedavi ücretleri de yine hastalığın boyutuna göre değişmektedir.

Avcılar felç fizik tedavi merkezi tercihinde bulunursanız hem kaliteli bir hizmet alıp, hem de doğru şekilde yapılan tedavilerle tanışabilirsiniz.